Pages Menu
Categories Menu

Yazan - : Tem 2, 2013 / NLP | 0 Yorum

NLP Eğitimleri, Karizma ve Beden Dili Eğitimleri

NLP Eğitimleri, Karizma ve Beden Dili Eğitimleri

Bir Hikâye Anlatıcısı Olarak NLP Eğitmeni

NLP Eğitmeni Ralph Watson‘dan NLP Eğitimleri ve Hipnoz Eğitimleri alanlar iyi bilirler… Onun Beden Dili işaretlerini izlemek başlı başına bir eğitimdir.

Bir NLP Eğitimi‘nde eğitmenin sahneye çıkışı önemli bir olaydır. Şuur düzeyinde ve şuuraltı düzeyde yıllarca çalışmalar yapmış olan eğitmen, eğitim almak için gelenlerin üzerinde bırakacağı ilk etkiyi çok uzun zaman önce tasarlamıştır. Birçok açıdan bir hikâye anlatıcısına benzer. Katılımcılara selam verirken, içindeki Karizma‘yı parlatır. Yüreğinin ve zihninin kapılarını saygı ve samimiyet ile onlara açtığını önce içinde hayal eder, sonra dışarıda beyan eder. Onun sahnedeki duruşunu algılamak, başlı başına bir Beden Dili Eğitimi‘dir.

NLP Eğitmeni açık Beden Dili sergilerken zorlanmaz, çünkü içindeki güçlü ve olumlu Çapa’yı çoktan ateşlemiştir bile. Açık Beden Dili işaretleri sayesinde, kendisini izleyenler ile NLP Eğitmeni arasında Uyum sağlanmaktadır. Bu Uyum sayesinde, eğitime katılan kişiler eğitmene güven duymaktadır, saygı duymaktadır ve aralarında bir empati oluşmaktadır. Böyle anlar, gelecek ile ilgili olumlu yönergelerin verilişine uygundur. Sen değişeceksin, daha güçlü olacaksın, istediğin şirkete girmeği başaracaksın, performansın gelişecek.

Eğitim sırasında eğitmenin Sözel ifadelerindeki mesaj ile eğitmenin Sözel Olmayan İletişim işaretlerinin ilettiği mesaj uyumlu olduğunda Eğitim Günlerinin başarısı artmaktadır. Güven duygusu, saygı duygusu, yüksek performans umudu, daha güçlü bir ruhsal atmosferi yaşayış, bütün bunlar kişinin içindeki Doğal ‘Karizma’yı, Hayvani Manyetizma’yı, Cinsel Cazibe’yi arttırmaktadır. Dolayısıyla NLP ve Hipnoz Eğitimleri ile Beden Dili ve Karizma arasında doğrudan bir bağlantı vardır.

beden dili eğitimleri

NLP Eğitimi’nin belirli bir yerinde bir hikâye anlatır. Onun anlattığı hikâyeyi dinlerken, Ses Tonu’nun yumuşaklığı içinize işler. Sessizlik anları sizde farklı bir zaman ve boyutundaymışsınız gibi hisler uyandırır. Konuştuğu Sözler olumlu telkin cümleleri gibidir. Örneğin bir sihirli çaydanlık vardır ve bu çaydanlık ile çay demlenirken, sihirli bir atmosfer oluşmaktadır. Görünmeyen şeyler görünür hale gelmektedir.

Değiştirilmiş Bilinç Halleri

NLP Eğitimi’nde Değiştirilmiş Bilinç Halleri adı verilen bu sıradışı anlarda insan, içinde uzun zamandır çözümünü aradığı soruların cevabını bulmaktadır. Çünkü Alpha Düzeyi’ne geçmiştir. Şuuraltı aktif olarak çalışmağa başlamıştır. Şuur ile şuuraltı arasındaki iletişim kopukluğu geçici olarak giderilmiştir. Sol Beyin ile Sağ Beyin arasında köprü kurulmuştur. Kişi açık bir Beden Dili sergilemektedir.

Ralph Watson

Ralph Watson

“O günlerde Ralph Watson’dan NLP ya da Hipnoz dersi almak, ondan bir hikâye dinlemek, grupla birlikte bir Trans çalışması yapmak, bana ihtiyacım olan güçlü ve olumlu ruh hali çapasını oluşturmak için en mükemmel atmosferi yaratıyordu. İçimdeki Karizma‘yı nasıl sergileyebileceğimi anlıyordum. Bu toplantıdan yıllar sonra bile, arkadaşlarıma ya da eğittiğim kişilere bu Eğitim Günleri sırasında yaşadıklarımı aktarırken, aynı güçlü ve olumlu atmosferin onlarda da oluştuğunu görüp seviniyordum.”

Etkili İletişim Eğitimi, Beden Dili Eğitimi ve Karizma Eğitimi, sadece yakışıklı genç erkekler güzel genç kızları tavlasın ya da güzel genç kızlar yakışıklı erkekleri avlasın diye yapılmaz. Bunlar için eğitimlere katılmağa gerek yoktur. Akşam evinizde rahat koltuğunuza uzanıp “Gossip Girl” gibi dizileri seyretmek bunun için yeterlidir. Sonra da mutlu bir ruh haliyle yatağınıza doğru kısa bir yürüyüş yaparsınız.

“Ben, NLP Eğitimi’nde ve Hipnoz Eğitimleri’nde uyuyan kadınlar da gördüm. Doğrudur. O atmosferde insan tatlı tatlı gevşer. Eğitmenin yumuşak sesi ona ninni gibi gelmeğe başlar. Eğer eğitmen müdahale etmez ise, verilecek araya kadar bu hikâye böyle devam eder. Eğer eğitmen müdahale etmek isterse, en basitinden şunu yapabilir: Hızlı ve sert bir şekilde ellerini birbirine vurur, bir şaplak sesi çıkartır. Uyuyan kadın da mecburen uyanır. Şaşırmış bir halde etrafına bakarken, canı en çok kendisine gülenlere sıkılır.”

Orhan Pamuk‘un “Saf ve Düşünceli Romancı” adlı kitabını zevkle tekrar tekrar okuyoruz. Görüntüler, sesler ve duygular, kitabın sayfalarından okurların zihnine ve hayalgücüne yayılıyor. Bu kitapta görsel hayalgücünden ve işitsel hayalgücünden söz ediliyor. Görsel hayalgücü için, bir manzara resmi yapmak örneği veriliyor. İşitsel hayalgücü için, kelimelerle roman yazmak ve böylelikle ‘ikinci bir dünya kurmak’ örneği veriliyor. İnsan bu ikinci dünya üzerine anlayışı en çok roman yazarken ediniyor. Ben bu kitabı NLP eğitmenlerine ve NLP Eğitimi almağı düşünenlere tavsiye ediyorum. Bu kitapta önemli romancıları tanırken, onların hayat tecrübelerini yazıya nasıl geçirdiklerini, hayalgüçlerini nasıl çalıştırdıklarını, okurlarını nasıl etkilediklerini görebiliyorsunuz. Bir romanın merkezinin, hayatın anlamına ait bir sır olduğunu keşfediyorsunuz. Entelektüel Karizma‘yı keşfediyorsunuz.

Bir hikâye anlatıcısı olarak NLP Eğitmeni, Konuştuğu Sözler ile, Ses Tonu ile ve Beden Dili ile dinleyici üzerinde etki yaratmağı başaran kişidir. Bir NLP Atmosferi kurmayı başaran kişidir.

Dolayısıyla romanların ve hikâyelerin yaşamımızdaki önemi tahmin ettiğimizden de büyüktür…

soi-nlp-kombo

Benzer Konular:

Post a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir