Pages Menu
Categories Menu

Yazan - : Ağu 19, 2014 / Karizma | 0 Yorum

Karizmatik Bir Kişiliğe Nasıl Sahip Olabilirsiniz?

Karizmatik Bir Kişiliğe Nasıl Sahip Olabilirsiniz?

Karizma Saygı Uyandırır

Karizma söz konusu olduğunda önemli olan, insanın görünümü, neye benzediği, kaç parası olduğu değildir. Karizma sahibi kişiler, bir toplantı salonuna girdiklerinde bir anda herkesin dikkatini çekerler. Toplantı salonundan ayrıldıklarında, insanlar onları düşünür, onlara hayranlık duyar, onları taklit etmeğe başlar, onlara benzemeğe başlar. İşte Karizma budur. Bir çeşit çekim gücüdür. Saygı uyandırır. Hayranlık uyandırır.

Karizma insana yaşamında pek çok kapıyı açabilir. Tıpkı güzellik, şans ve sosyal konum gibi. Herkes Karizma sahibi olabilir. Karizmatik özellikleri kendinizde geliştirmek için şunları uygulayarak başlayabilirsiniz:

Gevşeyin ve Rahat Olun

Karizma, sizin Psişik Enerjinizi başkalarına aktarışınız ile ilgilidir. Eğer başkalarına Stres ve Kaygı aktarırsanız, insanlar sizden uzaklaşacaktır. Eğer insanlara rahatlık, sakinlik ve huzur aktarırsanız, insanlar size doğru çekilecektir. Sizin sakinliğiniz ve huzurunuz onları cezbedecektir. Onlar size benzemeğe çalışacaklardır. Eğer siz şu anda sinirliyseniz, şunu unutmayın ki, birçok insan sizin gibi sinirli olabilir. Dolayısıyla, derin bir nefes alarak işe başlayın, gevşeyin ve rahatlayın.

Kendinize Güvenin

Karizma güven duygusu ile aynı şey değildir, fakat sizin kendinizden emin görünüşünüz, sizi daha karizmatik biri yapabilir. Çünkü sizin güven duygunuz, sizi izleyenlere aktarılır. Onlar rahatlarken, siz de becerilerinize inanmağa başlarsınız. Yeterli düzeyde göz teması kurduğunuzda, insanlara güven vereceksiniz.

Bedensel duruşunuz kendinize duyduğunuz güven ile bağlantılıdır. Bu yüzden bir toplantıda güven duygusunu aktarışın en iyi yolu, bedensel duruşunuza dikkat etmektir. Hiçbir şey, güven duygusunu aktarmak konusunda iyi bir bedensel duruştan daha başarılı olamaz. Oturuyorsanız, dik bir şekilde oturun. Ayakta duruyorsanız, dik bir şekilde ayakta durun. Fakat kendinizi kasmayın. Birisi ile karşılaştığınızda, sağlam bir şekilde elini sıkın ve gözlerinin içine bakın. Bir insan ile konuşurken veya birisini beklerken, Olumlu Beden Dili sergileyin. Otururken yanınızdaki kişinin yüzüne bakacak şekilde oturun. Konuştuğunuz insanların yüzlerine bakarak konuşun. Bacaklarınızı ve kollarınızı çaprazlamayın. Ellerinizi yüzünüzden uzak tutun. Rahat görünün. İnsanlara sinirlilik enerjisi aktarmayın. İçinizde olumlu bir İçsel Temsil’e odaklanın.

Kendisine güvenen kişi herkese eşit davranır. Bu yüzden insanlarla konuşurken, herkese eşit davranın. Yanınızda çalışan biri ile konuşuyorsanız, bir grup zengin ile konuşuyorsanız, bir çocuk ile konuşuyorsanız, bir yabancı ile konuşuyorsanız, güzel bir kadın ya da erkek ile konuşuyorsanız herkese eşit davranın. Başkalarına karşı her zaman saygılı olun. Bunun için önce kendinize saygılı olun. Siz onlara nasıl davranırsanız, onlar da sizi öyle kabul edecektir.

karizma 02

Kendinize Sıcak Bir Kişilik Geliştirin

Eğer Negatif Beden Dili’ne, negatif düşüncelere ve negatif duygulara saplanıp kalırsanız, kimse sizi dinlemek istemeyecektir. Başkalarıyla birlikte olmaktan zevk alın. Başkalarıyla bir şeyler paylaşmaktan zevk alın. Onların farklılıklarına saygı duyun. Karizma Eğitimleri size bu konuda yardımcı olacaktır.

Kendi Duygularınızla İlgilenmekten Korkmayın

Karizma sahibi oldukları düşünülen insanlar, güçlü duygular yaşayan insanlardır. Onlar başkalarının duygularını da güçlü bir şekilde hissedebilen insanlardır. İronik bir şekilde birçok toplumda duyguların bastırılışı önerilmektedir. Öfke duygusunu hissetmekten korkmayın, acı ve üzüntü duygularını hissetmekten korkmayın. Kendi duygularınız ile iletişim kurmaktan korkmayın. Aynı zamanda şunun da farkında olun ki, ‘duyguları bastırmak’ ile ‘duyguları ifade ediş tarzını kontrol etmek’ arasında fark vardır. Aslında arzu edilen bu kontroldür. Duygularınız söz konusu olduğunda, her zaman samimi olun. Sahte duyguların işe yaradığı çok az görünen bir şeydir.

karizma-tek

Benzer Konular:

Post a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 + sixteen =