Pages Menu
Categories Menu

Yazan - : Ağu 22, 2014 / Beden Dili | 1 yorum

Kadınların Beden Dili

Kadınların Beden Dili

Kadınların Beden Dili

Bu yazı, kadın ve erkek arasındaki flört ilişkisinde Kadınların Beden Dili‘ni tanıtmak üzere öncelikle erkekler için kaleme alınmıştır. Hiç kuşku yok ki, karşımızdaki insanın Beden Dili (Vücut Dili) işaretlerini doğru okumak ve iletişimimizde doğru Beden Dili‘ni (Vücut Dili‘ni) kullanarak karşımızdaki insana mesajımızı iletmek, sadece profesyonel yaşamımızı kolaylaştırmaz. Aynı zamanda kişisel yaşamımızın “Flört” gibi en incelikli alanlarında da bize yardımcı olur.

Eski dönemlerde yaşamış erkekler bile bir kadının onlardan hoşlanıp hoşlanmadığını anlamak için Kadınların Beden Dili işaretlerine bakmayı öğrenmişlerdi. Kadın ve erkek arasındaki flört ilişkisinde, erkeklerin, ilgilendikleri kadına gönderdikleri Beden Dili (Vücut Dili) işaretleri 10-15 çeşit iken, Kadınların Beden Dili işaretlerinin çeşitliliği ise 50’den fazladır. Karşısındaki insandan hoşlandığını belli etmek hususunda kadınlar, erkeklere göre beş kat daha fazla Beden Dili (Vücut Dili) işareti gönderebilmektedir. Kadın ve erkek arasındaki farklılığı açığa çıkaran ve vurgulayan bir istatistiktir bu.

Şimdi kadınların erkeklere gönderdiği, ‘Kadınların Beden Dili’ işaretlerinden ya da başka bir ifade ile kadınların Sözel Olmayan İletişim işaretlerinden en önemlilerini tanıtmağa çalışacağız.

Kadınların Beden Dili İşaretleri ve Yüz İfadesi

Erkekler Kadınların Beden Dili işaretlerini çözmek için onların yüz ifadelerini izlemek zorundadır. Bir kadın bir erkekle ilgilendiğinde, yüzü birdenbire canlanır. Erkek kadının kaşlarına, dudaklarına ve gözlerine dikkat etmelidir. Erkekler konuşurken, iletişimde bulundukları kadınların Beden Dili‘nin (Vücut Dili‘nin) nasıl tepki gösterdiklerine dikkat etmelidir. Eğer kadının kaşları yukarıya doğru kalkıyorsa, bu birçok durumda ortaya çıkabilir ve iyi bir şeydir. Özellikle bir gülümseyişle birleştiğinde, yukarıya doğru kaldırılmış kaşlar, kadının erkeğin söylediklerini kabul ettiğini gösterir. Bu bazen sadece bu sözleri söyleyen, karşısındaki erkek olduğu için böyledir. Bir başkası söylese aynı tepkileri vermeyebilir.

kadinlarin-beden-dili 02

Eğer kadın, erkek ile göz teması kurduktan sonra kaşlarını kaldırırsa, bu gördüğü şeyden hoşlandığını gösterir. Eğer kadın düşünürken veya erkeği dinlerken dudakları kıpır kıpır kıpırdıyorsa, karşısındaki erkeğin dikkatini dudaklarına çekmek istiyor demektir. Muhtemelen ondan hoşlanmıştır. Bunun sebebi sadece bilinçaltı düzeyde kadının erkeğin dikkatini çekmek isteyişi değildir.

Bir erkek bir kadını heyecanlandırdığında, dudak kuruması ‘Kadınların Beden Dili’ işareti olarak ortaya çıkar. Kadının gözbebekleri büyüdüğünde, bu konuştuğu erkekten hoşlandığını gösterir. Özellikle aydınlık bir yerde oturulduğunda böyledir, çünkü karanlık bir yerde oturulduğunda, doğal bir şekilde gözbebekleri büyür.

Kadınların Beden Dili işaretlerinden biri de göz kapaklarının titreyişidir. Kadının göz kapakları titremeğe başladığında, neredeyse kesin bir şekilde flört etmek istiyor demektir.

Kadının burun delikleri genişlediğinde, bu Beden Dili (Vücut Dili) işareti karşısındaki insan için heyecan duymanın istemdışı tepkisidir.

Kadınların Göz Teması ve Saçları İle Oynayışı

Erkekler kadınların bakışlarına dikkat etmelidir. Kadınların Beden Dili işaretlerinden en önemlisi Göz Teması’dır. Bir kadın bir erkekten hoşlandığında, sadece onu yukarıdan aşağı süzmekle kalmaz, bunu yaptığını karşısındaki erkeğin farketmesini de ister. Kadın karşısındaki erkek ile tekrar tekrar göz teması kurarsa, bu temasa bir gülümseyiş de eşlik ediyorsa, erkekten yanına gelerek ona “Merhaba” demesini bile istiyor olabilir.

Flört oyununun başlangıcı olarak düşünebileceğimiz bu davranışlara farklı hareketlerde eşlik eder. Gülümseme, göz teması, saçıyla oynayışı salt olarak erkeği etkilemek ve onu kendine çekmek için yapılmaz. Temel olarak bu işaretlerin gönderildiği erkeğe “seninle ilgileniyorum” mesajı iletilir. Flört tekniklerinin doğru kullanılması amaca hizmet ederek etkileşimin başlamasına aracılık eder. Etkili Flört Rehberi isimli e-kitap kadınlar ve erkekler için flört tekniklerini incelemekte ve tavsiyeler vermektedir. Hoşlandığı erkek tarafından fark edilmek isteyen kadınların ve kendisi ile ilgilenen kadınların farkına varmak isteyen erkeklerin muhakkak okuması gereken bir kitaptır. Buraya tıklayarak Etkili Flört Rehberi kitabını inceleyebilirsiniz.

etkili-flort-rehberi

Erkekler kadınların saçlarını nasıl düzelttiği ile de ilgilenmelidir. Eğer bir kadın saçlarını bilinçdışı bir şekilde parmaklarıyla kıvıra kıvıra düzeltmeğe başlarsa veya parmaklarıyla oynamağa başlarsa, bu işaretler onun karşısındaki erkekle çok ilgilendiğini gösterir. Eğer acele ve sinirli hareketler yaparsa, bu onun sabırsız olduğunu, artık beklemeğe tahammülü olmadığını gösterir. Kadının aceleci ve sinirli davranışı, durumun umutsuz olduğunu göstermez. Eğer erkek kendisini çok güçlü göstermek istiyorsa, bu rolünü biraz azaltsın. Konuşmağa hakim olmak için uğraşmasın. Kadına fazla kompliman yapmasın.

Erkek, kadının nerede kendisinin yanına yaklaştığına dikkat etmelidir. Kadın erkeğe yaklaşarak ilgilendiğini gösterir. Eğer erkek bir masada oturuyorsa, kadın erkeğe yaklaşmağa çalışacaktır. Eğer kadın oturduğu iskemlede kollarını çaprazlamışsa, canı sıkılmış olabilir veya ilgisiz olabilir. İlgisini tekrar kazanmak için erkek kadınla ilgili bir konuşma başlatabilir. Eğer bu da işlemezse, erkek kendisine başka bir arkadaş aramalıdır. Eğer erkek masada otururken kadın yanına gelir, erkeğin eline veya koluna dokunursa ya da birdenbire erkeğin elini tutup göğüs bölgesine götürürse, erkekle ilgileniyor demektir. Beden Dili (Vücut Dili) alanında “Kadınların Beden Dili” işaretleri konusuna “Kadınların Beden Dili Ne Anlatır?” başlıklı yazı ile devam edeceğiz.

Benzer Konular:

1 yorum

  1. Yazınızı okudum videoyu izledikten sonra daha güven duyduğum bir site haline geldiniz. En kısa zamanda e-kitap kampanyalarından faydalanacağım ??

Post a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir