Pages Menu
Categories Menu

Yazan - : Eyl 3, 2014 / Beden Dili | 1 yorum

Kadınların Beden Dili Ne Anlatır?

Kadınların Beden Dili Ne Anlatır?

Kadınların Beden Dili Ne Anlatır?

“Kadınların Beden Dili Ne Anlatır?” adlı bu yazı, “Kadınların Beden Dili” adını taşıyan bir önceki yazımızın devamı niteliğindedir. Özellikle flört ilişkisinde, erkekler ilgilendikleri kadınlara, kadınların onlara gönderdiğinden çok daha az beğeni işareti gönderirler. Diğer bir ifade ile kadınlar erkeklere, erkeklerden beş kat fazla oranda onlardan hoşlandıklarını belli eden Beden Dili (Vücut Dili) işareti gönderirler.

“Kadınların Beden Dili Ne Anlatır?” sorusunun cevabı bu yüzden erkekler için büyük önem taşımaktadır.

Erkekler Kadınların Kendilerinden Hoşlandığını Nasıl Anlayabilir?

Erkekler ilgilendikleri kadının ellerine ve parmaklarına dikkat etmelidirler. Eller ve parmaklar Kadınların Beden Dili‘ni okumakta erkeklere yardımcı olur.

Karşısındaki erkekten hoşlanan bir kadın, onunla konuşurken, parmaklarını bedeninin çeşitli bölgelerinde dolaştırabilir. Eğer parmağında ya da bileğinde bir mücevher var ise, bunu göstermeğe çalışabilir. Güneş gözlükleriyle oynayabilir. Eğer dudaklarıyla ya da burnuyla sık sık oynarsa, karşısındaki erkeği istediğine dair bir işaret gönderiyor olabilir. Bunlar bir kadının bilinçaltı bir şekilde ilgilendiği erkeğin dikkatini çekmek yollarıdır. Bu tür Beden Dili (Vücut Dili) işaretleri gönderen bir kadın, karşısındaki erkeğe seksi bir kadın olduğunu hatırlatmağa çalışıyordur.

Mücevherleriyle oynayarak karşısındaki erkekle ilgilendiğini gösterebilir. Etrafınızda dolaşabilir. Kalp atışları hızlanabilir. Bütün bunlar kadının kendisini sinirli hissetmesine sebeb olabilir. Bu sebeple üzerinden gerginliği atmak için, parmağındaki yüzüklerle, kulağındaki küpelerle oynamağa devam eder. Bacaklarını hareket ettirerek o fazla enerjiden kurtulmağa çalışır. Elindeki şarap kadehi veya bir su bardağı ile oynayıp duruyorsa ve arada ilgilendiği erkeğe bakıyorsa, onun dikkatini çekmeğe çalışıyor demektir. Eğer hareketleri yavaş ve kontrollü ise karşısındaki erkekle ilgileniyor demektir. Eğer hareketleri hızlı ve kontroldışı ise, muhtemelen sabrı taşmak üzeredir. “Kadınların Beden Dili Ne Anlatır?” sorusunun cevabı sadece bu Beden Dili (Vücut Dili) işaretleri ile sınırlı değildir.

Kadınların Bacaklarına Dikkat Etmek

“Kadınların Beden Dili Ne Anlatır?” sorusunun cevabını arayan erkekler, ayrıca kadınların bacaklarına dikkat etmelidir.

Özellikle etek giymiş olan bir kadın, bir erkeğin karşısına oturup bacak bacak üstüne atarsa, bu Beden Dili (Vücut Dili) işareti onunla ilgilendiğini gösterir. Eğer bacaklarının yönü ilgilendiği erkeğe doğruysa, bu çok daha iyi bir Beden Dili (Vücut Dili) işaretidir. Eğer pantolon giymişse ve yine bacak bacak üstüne atıp ayaklarını ona doğru yöneltmişse ve üstteki ayağını oynatmağa başlamışsa, ilgilendiği erkeğin dikkatini çekmek istiyor demektir.

kadinlarin-beden-dili 05

Fiziksel Temas

Herkesin bir kişisel alanı vardır. Bunu bedeninizin etrafındaki bir balon olarak da düşünebilirsiniz. Eğer bir kadın bir erkeğin kişisel alanını girer, ona dokunur ve özür dilerse, bu onunla ilgilendiğini gösterir. Kadınların Beden Dili konusunda bir erkek böyle bir kadının kendisine uygulayacağı testlere hazırlıklı olmalıdır. Eğer bir kadın ve bir erkek bir koltukta yan yana oturuyorsa ve kadın bir elini erkeğin bacağına koyuyorsa, erkeğin nasıl tepki göstereceğini görmek istiyor olabilir. Erkeği komik biri olarak gördüğünde de bunu yapıyor olabilir. Eğer erkek böyle bir kadından hoşlanırsa, erkek de kadına çeşitli testler uygulayabilir. Dokunuşları uzatabilir.

Kadınlarla Göz Teması

Göz teması kurmak Beden Dili (Vücut Dili) işaretlerinin ya da Sözel Olmayan İletişim‘in en önemlilerindendir. Bir toplantı odasında bulunan bir kadın, eğer gözlerini oradaki erkeklerden birinden alamıyorsa, odada en çok ilgilendiği kişi o erkek demektir. Bir kadın ve bir erkek yeni tanışıyor olsalar bile, kadın sanki erkekle bir çift oluşturuyormuş gibi davranabilir. Eğer çift birbirini iyi tanıyorsa ve kadın gözleri ile erkeğe derin derin bakmaktan hoşlanıyorsa, bu da bir işarettir. Eğer erkek kendisini rahatsız hissederse göz temasını kesebilir, eğer kendisini rahat hissederse ve hoşuna giderse, göz temasını uzatabilir.

Amorous couple on romantic date or celebrating together at resta

Kadınların Gülümseyişi

“Kadınların Beden Dili Ne Anlatır?” sorusunun cevabını arayan erkekler, ilgilendikleri kadının gülüşüne de dikkat etmelidirler. Bir erkek yanındaki kadının nasıl güldüğüne, ne kadar sıklıkla güldüğüne dikkat etmelidir. Başka insanlarla konuşurken, aynı hareketleri onlara da yapıp yapmadığına dikkat edin. Genellikle bir erkekten hoşlanan bir kadın kıkırdayarak güler ve bazen kendini durduramaz. Bu bazen bir erkekle konuşurken de olur. Erkeğin yaptığı en aptalca şakalara bile güler. Aynı odanın içinde ilgilendiği erkeğin yanında olmak bile onu mutlu eder. Odada başkaları var ise, onlara farklı bir dil ile konuşur. Özel Beden Dili (Vücut Dili) işaretlerini sadece ilgilendiği erkeğe saklar.

Kadınların Beden Dili Başka Neler Anlatır

Eğer kadın oturduğu yerde ilgilendiği erkeğe doğru eğilirse veya elini onun sırtına koyarak yaklaşırsa, onunla çok ilgileniyor demektir. Bu tür hareketler kadın tarafından erkek ellerini avucuna alsın diye yapılıyor olabilir. Kadınların Beden Dili‘nden anlayan erkekler bunu hemen fark ederler. Kadının avuç içlerini erkeğe doğru döndürüşü de böyle bir arzuyu gösterebilir.

“Kadınların Beden Dili Ne Anlatır?” sorusunun cevaplarından biri de, kadınların nabzına bakılarak verilebilir. Eğer bir kadın ve bir erkek birbirlerine sarıldığında, erkek kendisini rahat hissediyorsa, başını kadının göğsüne yastlayabilir. Eğer kadının kalbi hızlı çarpıyorsa, erkekle gerçekten ilgileniyor demektir. Eğer kadın ile erkek arasında bu kadar yakınlık yok ise, o zaman erkek kadının bileğini tutarak nabzını ölçebilir. Hızlı atan bir nabız her zaman ilgi işaretidir. Erkek kadının nefes alıp verişini gözlemleyerek de onun kalp atışlarıyla ilgili bilgi edinebilir. Bu biraz zor olsa da, kadına uzun süre dokunmak gerekmediğinden Kadınların Beden Dili‘nden anlayan erkek  için uygun bir yöntemdir. Bir erkek özellikle sinema salonunda yan yana oturup filim izlerken, bu gözlemleri yapabilir. Eğer kadın çok hızlı nefes alıp veriyorsa, muhtemelen sizinle ilgileniyor demektir. Eğer ara sıra nefesini tutuyorsa, bu onun hızlı nefes alışını gizlemeğe çalıştığını gösteriyor olabilir.

“Kadınların Beden Dili Ne Anlatır?” sorusuna cevaplar aradığımız bu yazıyı uyum sağlamak için Aynalamak Tekniği’ni kullanmaktan bahsederek sonlandıralım. Eğer bir kadın bir erkekten hoşlanırsa, bilinçdışı bir şekilde erkeğin Beden Dili (Vücut Dili)hareketlerini aynalamağa başlar. Bu kadın ve erkeğin aynı dalga boyunda olduğunu gösterir. İlişkide samimiyetin arttığını gösterir. Bu yüzden kadın ile Kadınların Beden Dili‘nden anlayan erkek dans ederken birbirlerini aynalarlar.

“Kadınların Beden Dili Ne Anlatır?” sorusuna daha kapsamlı cevap arayan erkeklere “Etkili Flört Rehberi” adını taşıyan e-kitabı tavsiye edeceğim. Bu kitapta flört esnasında kadınların erkeklere karşı ilgi ve ilgisizliklerini gösterdikleri beden dili işaretleri en incelikli şekilde ele alınmıştır. 200’e yakın fotoğrafla desteklenmiş bu kitapta, flört esnasında özellikle erkeklerin kullanabileceği teknik ve stratejiler yer almaktadır. Kadınların flört işaretlerini okumakta zorlanan erkekler için bulunmaz bir fırsat. Bu kitap aracılığıyla yaşamınız daha kolaylaşıp daha zevkli hale gelebilir.

etkili-flort-rehberi

Benzer Konular:

1 yorum

  1. Bir erkek için bilinmesi gereken önemli bildiler verilmiş. Tavsiye edilir

Post a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir