Pages Menu
Categories Menu

Yazan - : Kas 19, 2014 / Beden Dili | 4 Yorum

Alfa Erkeği (Alpha Erkeği) Olmak

Alfa Erkeği (Alpha Erkeği) Olmak

Alfa Erkeği (Alpha Erkeği) Olmak

Meseleyi basite indirgeyelim. Siz bir Alfa Erkeği (Alpha Erkeği) olmak istiyorsunuz. Dolayısıyla “Alfa Erkeği (Alpha Erkeği) Olmak” yazısını okumağa başladınız. Ve yazıyı okuduktan sonra diyorsunuz ki: “Tamam bu iş oldu. Ben bir Alfa Erkeği (Alpha Erkeği)’yim.”

Malesef bu iş o kadar kolay değil. Günümüzde bir çok delikanlı bir Alfa Erkeği (Alpha Erkeği) olmak konusunu anladığını düşünüyor. Fakat ortalama bir kişi ile Alfa Erkeği (Alpha Erkeği) arasındaki farkı oluşturan bazı basit şeyleri ihmal ediyorlar.

Sizin gibi genç bir adam olan diğerleriyle aynı kaderi paylaşmaktan nasıl sakınabilirsiniz? Bir Alfa Erkeği (Alpha Erkeği) olmak için neler yapabilirsiniz?

Aşağıda sizin için çeşitli Beden Dili (Vücut Dili) işaretleri derledik. Bunlar sizin bir Alfa Erkeği (Alpha Erkeği) oluşunuza yardımcı olacak. Beden Dili‘nizde (Vücut Dili‘nizde) bu basit ayarlamaları yapın ve kendinizi çoğunluğu oluşturan Beta erkeklerinden ayırın.

Business handshake

Alfa Erkeği (Alpha Erkeği) Olmak İçin Yapacaklarınız

 • Konuşurken insanların gözüne bakın.
 • Gülümseyin. Gülümsemek özgüven duygusunu taşır ve sizin bir dost olarak görülüşünüze yardımcı olur. İnsanlar size yaklaşabilirler.
 • Ayakta dururken veya otururken dik durun. Alfa Erkeği (Alpha Erkeği) her zaman güç ve özgüven duyguları yansıtır.
 • Ellerinizi yanlara doğru açın ve böylece hem açık bir bedensel duruş sergileyin hem de kişisel alanınız genişlesin. Bu bir Açık Beden Dili işaretidir.
 • Yavaş ve uzun adımlarla yürürler. Bir Alfa Erkeği (Alpha Erkeği) acele ile koşuşturmaz.
 • Burada ve şimdide olduğunuzu ve güçlü olduğunuzu yansıtın. Ayaklarınızı omuzlarınızın hizasına kadar açarak durun.
 • Güçlü bir şekilde el sıkışırlar. El sıkışırken, gülümserler ve insanların gözlerine bakarlar.
 • Otururken ayaklarını açarak otururlar. Bedenlerini esneterek otururlar ve rahat olmağa özen gösterirler.
 • Söyleyecek bir şeyleri olduğunda, güvenle ve başkaları tarafından işitilecek şekilde yüksek sesle söylerler.

Alfa Erkeği (Alpha Erkeği) Olmak İçin Yapmayacaklarınız

 • Bir insan kendilerine baktığında etrafa ya da aşağıya bakarlar.
 • Suratları asıktır. Kimse kendisini rahatsız hissettiren insanın etrafında olmaktan hoşlanmaz.
 • Ayakta dururken ya da otururken omuzları eğik ve çökük duruş sergiler. Zayıflık ve Beta anlamlarını üretirler.
 • Kollarını göğüslerinde çaprazlayarak kavuştururlar. Bu Beden Dili (Vücut Dili) duruşu da  güvensizlik ve Beta işaretidir.
 • Kısa ve hızlı adımlarla koşarak hareket ederler. Beta erkekleri her zaman acelecidir.
 • Bedenleri küçülterek dururlar. Dikkati çekmek istemezler.
 • El sıkışırken yumuşak bir şekilde el sıkışırlar. Elin tamamını kavramazlar. Hakim bir konumda el sıkmaktan da kaçınırlar.
 • Otururken sanki iki taraftan sıkıştırılıyorlarmış gibi otururlar.
 • Konuşmak için bir başkasının onlara “Konuş” demesini beklerler. Kısık sesle ve kararsızlıkla konuşurlar.

Beden Dili (Vücut Dili) ya da Sözel Olmayan İletişim işaretlerinizde yapacağınız küçük değişiklikler hayatınızda büyük bir fark yaratabilir. Bu ayarlamaları yaparken başlangıçta belki doğal bir şey yapmıyormuşsunuz gibi bir hisse kapılabilirsiniz ve bunları kullanmaktan vazgeçmeği düşünebilirsiniz. Fakat böyle yapmayın. Bunları uygulamağı sürdürün. Sonunda bunlar sizin bir “Alfa Erkeği” (“Alpha Erkeği”) olabilmeniz için bir parçanız olana kadar.

Alfa Erkeği’nin özelliklerini kendisinde açığa çıkarmak için çalışan beylere iki önerim olacak. Bunlardan birincisi “Etkili Flört Rehberi” adını taşıyan e-kitap. Bu kitapla beraber verilen iki kitap daha var. “Atılgan Bir Erkek Olmak/Alfa Erkeği Olmaya Doğru” ve “Özdeğeri Güçlendirmek”. Flört esnasında bir erkeğin kullanacağı teknik ve stratejileri bilmek erkeği daha atılgan bir duruşa doğru ilerletecektir. Doğru işaretleri veren erkek kendisini olgun erkek enerjisine taşımak konusunda önemli ilerlemeler sağlamıştır. Etkili flört rehberinde ayrıca alfa erkeği davranışı sergileyeyim derken, sözde alfa erkeği durumuna düşmemek için neler yapmak gerektiği konusunda da bilgiler mevcuttur. İkinci önerim ise, “Karizma” adını taşıyan e-kitaptır. Bu kitap aracılığıyla karizmanızı fark edecek ve onu parlatabilmenin yollarını öğreneceksiniz.

etkili-flort-rehberi

Benzer Konular:

4 Comments

 1. İyi çalışma , devamını nerede bulabilirim ?

 2. Faydalı bir makale olmuş. Ancak söyle bir nokta var, ben buradaki özelliklerin tamamını taşıyorum ancak kadınlar her şeye rağmen paraya neredeyse “tapıyor” diyebiliriz.

  Özellikle genç kızlar, her ne kadar aradıkları tüm özelikleri karşılasanız da, çok paranız yoksa uzak duruyorlar. Ne istediklerini tam olarak bilmiyorlar açıkçası.

 3. Sayenizde Alfa Erkeği olmak konusunda yeni bir bakış açısı edindim

  • Karizma yazılarına da bir göz atın. Konu daha da gelişir böylece

Post a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 − sixteen =